Deti potrebujú byť vonku - pomôcť môže aj Váš hlas

Tráviť čas a učiť sa vonku je dobré pre deti, učiteľov, pre všetkých. Pripravili sme projekt, vďaka ktorému v Rajci vzniknú nové miesta na učenie sa vonku a trávenie času s rodinou v prírode.  Sme v druhom kole, kde rozhodnú hlasy verejnosti. S Vašimi hlasmi to dokážeme!   

Prosíme, hlasujte za náš projekt na www.komunitnegranty.sk : - vybrať kraj ZA -  náš projekt "Učíme sa vonku, učíme sa so starkými" - zadať telefónne číslo - na mobil príde SMS s kódom - zadať kód - hotovo! Ďakujeme!

Les v škole

Tráviť čas v prírode a učiť sa vonku znamená zásadnú výhodu pre deti, pedagógov a celú komunitu. Inšpirácií a motivácií nie je nikdy dosť, preto Vás pozývame na vzdelávací seminár Les v škole, Rajec 16. 11. 2018. Lektoruje Jan Froněk z pražskej organizácie Tereza. Seminár je aktivitou projektu Deti v prírode ohrozený druh, ktorý podporila Nadácia pre deti Slovenska v programe Hodina deťom. Informácie sú v pozvánke.

Kde býva včielka Maja?

Jesenné počasie tento rok praje našim ekovýchovným aktivitám. Niekoľko dopoludní sme strávili s predškolákmi z rajeckej materskej školy, popoludnia zas na ekovýchovných vychádzkach s malými deťmi a ich rodičmi. Zvlášť vydarená bola návšteva včelnice vo Fačkove, kde sa nám pán včelár Ladislav Balvan venoval s veľkým entuziazmom. Ďakujeme!

Čítať ďalej...

Deti v prírode - ohrozený druh

Od júla tohto roka veľká časť našich aktivít patrí deťom. Začali sme s realizáciou projektu "Deti v prírode - ohrozený druh“, ktorým chceme dostať viac detí von do prírody. Plánujeme množstvo ekovýchovných programov pre deti, semináre, nové inšpirácie pre rodiny na pobyt vonku. Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z grantového programu Hodina deťom. Ďakujeme!

Čítať ďalej...

Ekoučebňa v batohu

Opäť je pred nami ďalší kus spolupráce s Katolíckou spojenou školou v Rajci. Tá sa v školskom roku 2017/2018 zapojila do programu Zelená škola, a v druhom polroku pripravila projekt Ekoučebňa v batohu. Zámerom projektu je vytiahnuť deti zo školských lavíc von a o prírode sa učiť v prírode. 

Čítať ďalej...