4574 x ďakujeme

Milí priatelia, úprimne ďakujeme. Vážime si pomoc, snahu mnohých získať pre nás hlasy. Sme medzi podporenými projektami (pravdepodobne suma 4990 €) a veríme, že s dobrovoľníkmi dokážeme s grantovou podporou urobiť kus práce. Bonusových 5 tisíc eur síce nebude, chýbalo 41 hlasov, ale pre nás je dôležitejších tých Vašich 4574 poslaných hlasov. Ďalšie info pribudnú priebežne.

Čítať ďalej...

Pridajte sa k nám - guánová brigáda v Rajci

V sobotu 18. februára 2017 pozývame do Rajca dobrovoľníkov, ktorí majú chuť konkrétnou prácou prispieť k prežitiu kolónie netopierov v rajeckom kostole. Vyčistíme podkrovné priestory od netopierieho guána a zrealizujeme ďalšie práce. Stretneme sa o 8,30 h pri kostole. 

Podrobnejšie informácie k netopierom aj brigáde: 

Čítať ďalej...

Podkrovie pre netopiere pripravené

Dobrovoľnícka brigáda v podkroví kostola (18. 2. 2017) opäť prispela k prežitiu kolónie netopierov v Rajci. Brigádu zorganizovali OZ Tilia a členovia stráže prírody v Rajci. Zrealizovali sme vyčistenie podkrovia kostola sv. Ladislava od netopierieho guána a ďalšie práce (natiahnutie nových fólií). Zúčastnilo sa 10 dobrovoľníkov, ktorým ďakujeme za ochotu stráviť sobotu takto neštandardne.

Za fotografie z akcie ďakujeme Karolovi Uhlárikovi. 

Viac o netopieroch v rajeckom kostole tu.

Kostol v Lysej - upratané pre netopiere

Tento rok sa dobrovoľníci z nášho združenia opäť podieľajú na uprataní kostolov od netopierieho trusu. Prvé brigády sme zastrešili Malým členským projektom SON. Ako to dopadlo v Lysej pod Makytou tento rok, uvidíte na fotografiách. a dočítate s v texte, ktorá Ivka pripravila na web www.netopiere.sk 

Týmto ďakujeme Spoločnosti pre ochranu netopierov na Slovensku za podporu našich aktivít.

Čítať ďalej...

Noc s netopiermi v Rajci

Koncom júla tohto roka sa niektorí členovia OZ Tilia podieľali na realizácii programu denného letného tábora združenia Biomasa. Na tábore sa zúčastnili aj študenti zo školy v Levoči. Keďže nocovali v Rajci blízko kostola, čakal ich aj nočný program. Spolu s Jankom Veselým sa za súmraku vybrali ku kostolu, v ktorm sídli kolónia netopiera veľkého (Myotis myotis).

Čítať ďalej...