Pridajte sa k nám - guánová brigáda v Rajci

V sobotu 18. februára 2017 pozývame do Rajca dobrovoľníkov, ktorí majú chuť konkrétnou prácou prispieť k prežitiu kolónie netopierov v rajeckom kostole. Vyčistíme podkrovné priestory od netopierieho guána a zrealizujeme ďalšie práce. Stretneme sa o 8,30 h pri kostole. 

Podrobnejšie informácie k netopierom aj brigáde: 

Brigádu organizujú OZ Tilia a členovia stráže prírody v Rajci. Ide o vyčistenie podkrovia kostola sv. Ladislava v Rajci od netopierieho guána a ďalšie súvisiace práce (natiahnutie nových fólií, iné úpravy). 

Začiatok: sobota 18. 2. 2017 o 8,30 h (stretnutie priamo pri kostole v Rajci), možný je aj neskorší príchod. Náradie, pracovné rukavice, respirátory, vrecia a pod. zabezpečíme. Potrebné je staré pracovné oblečenie, vhodné sú aj gumáky, resp. umývateľná obuv, pokrývka hlavy.
 
Záujemcov o účasť na brigáde prosíme, aby nás vopred informovali. Ďakujeme!
 
Práce sú súčasťou praktického manažmentu biotopu netopiera veľkého (Myotis myotis), ktorý sa tu v lete zdržuje v letnej kolónii vyše 600 samíc. Vďaka údržbe priestorov podkrovia a odstraňovaniu guána farnosť toleruje prítomnosť kolónie, preto sú tieto práce potrebné a čistenie realizujeme takmer každoročne. Vo februári predpokladáme okrem Rajca aj vyčistenie podkrovia vo Višňovom.
Dobrovoľníci si môžu odviezť aj odmenu v podobe guána - výborné hnojivo.