Šijeme vrecia, šijeme

Porozprávať sa a pritom urobiť kus užitočnej práce - takou príležitosťou boli "šijacie" stretnutia OZ Tilia a RC Paletka od júna do októbra. Šili sme vrecká - bavlnené (na hocičo), sieťkované (na nákupy - náhrada za plastové), do školy na prezúvky, na drobnosti do kuchyne... Tašky vyšívané aj s aplikáciami, veľké aj malé.

Vznikli stovky výrobkov, ktoré sme rozdali ďalej, ako odkaz, že ručná práca je stále cenná, aj ako upozornenie, že toto je spôsob ako míňať menej plastových obalov. Niekoľko termínov stretnutí sme venovali výrobe voskovaných obrúskov - nádherné žlté aj farebné bavlnené látky sme impregnovali včelím voskom. Vyrobili sme tzv. bee-wraps, a tieto obaly sú náhradou za potravinársku fóliu či iný obal, sú opakovane použiteľné a zaujímavo vyzerajú. na wrokshopoch pri výrobe voskovaných obalov sa zúčastnili maminy z Rajca a okolia, ale aj niektorí školáci, ktorí si obrúsky teraz denne nocia do školy ako obal na desiatu. Ďakujeme všetkým dobrovoľníkom.

Textilnú metráž, doplnky, galantériu, včelí vosk a ďalšie vybavenie sme mohli zakúpiť vďaka grantovej podpore Nadácie KIA Motors Slovakia. Ďakujeme!

Ukončením projektu neplánujeme ukončiť stretnutia pri šití - už teraz premýšľame, ako spolu našijeme mikulášske či vianočné vrecúška. Pridajte sa k nám.